Spotkanie podróżnicze – Olga Dębicka

7 MARCA | 18:00 | FABRYKA KULTURY W REDZIE | WSTĘP WOLNY

OLGA DĘBICKA – dziennikarka, pisarka, podróżniczka (ponad 70 krajów). Autorka książek, m.in. „Dzi*ka i Madonna. Marka Hłaski widzenie świata”, „Fotografie z tłem. Gdańszczanie po 1945 roku”, „Podróżować znaczy żyć”.
Publikowała od „Dziennika Bałtyckiego” po „Dialog Deutsch-Polnisches Magazin”.
Przez 12 lat związana z portalem Wirtualna Polska. Obecnie, od 20 lat, stały współpracownik National Geographic Polska, National Geographic Traveler i Kaleidoscope.
Laureatka nagród dziennikarskich i literackich, m.in. Nagrody Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich (Polski Pulitzer),
wyróżnienie pod patronatem Nowego Dziennika z Nowego Jorku, Pro Libro Legendo, Grand Press, nominowana do Polsko-Niemieckiej Nagrody Dziennikarzy, uhonorowana Golden Pen Top Journalist Award. 

>> SPOTKANIE PODRÓŻNICZE
>> 7 MARCA, GODZ. 18:00
>> FABRYKA KULTURY W REDZIE
>> WSTĘP WOLNY
!

PODRÓŻOWAĆ ZNACZY ŻYĆ. REPORTAŻE – najnowsza książka Olgi Dębickiej

Zapraszamy na spotkanie autorskie z Olgą Dębicką i jej najnowszą książką reportażową „Podróżować znaczy żyć”. Podczas spotkania poznacie 50 inspiracji podróżniczych z regionu, Europy i świata z klimatem, obserwacjami i wiedzą spoza przewodników. Będą opowieści o przygodach w drodze, spotkanych ludziach i ich historiach, w połączeniu ze slajdowiskiem. Dużo słońca, energii, wolności i humoru. I okaże się, że pojęcie egzotyki  jest względne. 

> Na miejscu będzie możliwość zakupienia książki.

„Umiejętność opowiadania historii to sztuka, którą Olga opanowała do perfekcji. Czytając jej reportaże z podróży, zawsze jestem pod wrażeniem jej zmysłu obserwacji, mam ochotę podążać jej śladami, przeżyć jej przygody. To książka dla wszystkich, uczy jak odważnie marzyć i spełniać te marzenia. Bardzo polecam”.
~ Agnieszka Franus, Redaktor Naczelna National Geographic Polska


Info z okładki książki:
(…) Jest Dubaj – z szalonymi wizjami architektów i powycinanymi wyspami – z lotu hydroplanem; Rio de Janeiro – z sambodromu podczas karnawału i kult ciała; Lizbona – śladami fado tramwajem nr 28. Prowansalska winnica monsieur Yves’a Rousseta-Rouarda, dla którego wino stało się całym życiem. Najlepsza agroturystyczna miejscówka w Chorwacji na Rabie u zaprzyjaźnionych Maricy i Ivana, gdzie zachwyca spokojna, szczęśliwa codzienność. W książce znajdziesz przepiękne przestrzenie i krajobrazy: stepu w Kazachstanie, największej pustyni świata Ar-Rab al Chali, sawanny Serengeti w Kenii i Tanzanii z migrującymi zwierzętami i fiordów w Norwegii, gdzie natura staje się Bogiem.

Fragment Wstępu:
„Wszystko dla podróży. Jak włóczykij z Muminków na wędrówkę wysupłam z kieszeni ostatni grosz, uważając, że tak jest najlepiej wydany. – opowiada Olga Dębicka – Kiedy życie staje się włóczęgą, jest o wiele bardziej intensywne i zagęszczone, jest wielobarwne. Wtedy czujesz, że żyjesz!
Każda podróż składa się z milionów migawek w oczach, zatrzymanych kadrów i z przypadkowych spotkań i przygód, które nigdy nie miałyby szansy się wydarzyć, gdybyśmy nie ruszyli się z domu”.


Organizator: Fabryka Kultury w Redzie
Parking dla uczestników znajduje się również na terenie MOSiR Reda, Łąkowa 59 (wjazd od stadionu)

Skip to content