mozil-reda2017-top.jpg

Czesław Śpiewa. Solo Act w Redzie

7 GRUDNIA 2017 | 19:00 | FABRYKA KULTURY, UL. ŁĄKOWA 59 A, REDA | 35 PLN (sprzedaż od 30.10.2017)

7 GRUDNIA 2017 | 19:00 | FABRYKA KULTURY, UL. ŁĄKOWA 59 A, REDA | 35 PLN  (sprzedaż od 30.10.2017)

Na początku grudnia na scenie Fabryki Kultury zagości Czesław Mozil z koncertem na trasie „Czesław Śpiewa. Solo Act”. 7 grudnia 2017, godzina 19:00. Bilety w cenie 35 pln do nabycia w kasie Fabryki Kultury w Redzie (ul. Łąkowa 59A).

Idea koncertów Czesław Śpiewa Solo Act narodziła się 15 lat temu, kiedy nieznany nikomu szerzej Czesław Mozil grał i śpiewał gdzie się dało. Podróże po małych miejscowościach potocznie nazywanych „Polską klasy B” miały na celu spopularyzowanie muzyki polsko-duńskiego zespołu Czesław Śpiewa oraz pokazanie Czesława Mozila szerszej publiczności  jako alternatywnego grajka. 


Przewrotna, słodko-gorzka i bardzo zabawna opowieść o patriotyzmie, emigracji i ojczyźnie, a także o codziennym życiu popularnego artysty. Co to znaczy odnieść sukces w Polsce? Jak siedzieć na ławce rezerwowych, a i tak strzelać gole? Czy bycie alternatywnym artystą daje popularność wśród dresiarzy? Czesław Śpiewa Solo Act  to połączenie monodramu, stand-upu i koncertu jednego z najpopularniejszych współczesnych artystów – Czesława Mozila, „. Polska widziana z perspektywy podwójnego emigranta, żyjącego między Danią a Polską, kochającego absurdy obu tych krajów i patrzącego na wszystko z humorem. Historie z życia Czesława, opowiedziane za pomocą największych, zagranych na żywo  hitów Czesława. Śpiewane. Śmieszne. Wzruszające. Niezwykle aktualne. 

Czesław Mozil, lider polsko-duńskiego zespołu Czesław Śpiewa.  Jako rodowity zabrzanin, mieszkaniec Warszawy z krakowskim meldunkiem i częsty bywalec rodzinnej Kopenhagi – jak przystało na prawdziwego obywatela świata żyje na trzech walizkach. Pierwsze szlify muzyczne otrzymał w Duńskiej Królewskiej Akademii Muzycznej w Kopenhadze oraz w zespole Tesco Value. W międzyczasie prowadził w centrum Kopenhagi knajpę Kulkafeen, gdzie słuchając nocnych opowieści klientów nalewał piwo. Nieobca mu jest również praca fizyczna. Jak niemal każdy polski emigrant zasuwał na budowie dźwigając 25-kilogramowe worki z cementem. 

Polska usłyszała o nim w 2008 roku kiedy „niczym diabeł wyskoczył z pudełka” i debiutanckim albumem „Debiut”, nagrany w Danii zawojował polską scenę muzyczną. Kilka miesięcy wcześniej Czesław Mozil stał się jednym z pierwszych fenomenów polskiego MySpace gdzie poznał 17-letnią wówczas Jaśminę Parkitę, autorkę bardzo oryginalnej okładki płyty „Debiut”. Promująca krążek piosenka „Maszynka do świerkania”  podbiła listy przebojów, zajmując m.in. pierwsze miejsce w radiowej „Trójce”. Hit „chłopca z akordeonem” skradł również serce polskim internautom zdobywając na portalu YouTube wynik prawie 13 milionów odsłon. Przewrotna poetyka tekstów, pisanych wraz z internautami przez Michała Zabłockiego oraz balansujące na pograniczu kabaretu, punka i folku aranżacje muzyczne, okazały się idealną receptą na sukces. Entuzjastyczne przyjęcie przez polskich słuchaczy projektu Czesław Śpiewa  pociągnęło za sobą uznanie w branży muzycznej. Podczas trasy koncertowej sale pękały w szwach. Album dwukrotnie pokrył się platyną i zagwarantował swoim twórcom trzy „Fryderyki”.

Skip to content