>> 15 marca 2025
>> Fabryka Kultury w Redzie
>> Godz. 18:00 <<
_________________________________________________________________________________________________________
Bilety online:
Parking dla uczestników znajduję się na terenie MOSiR Reda, Łąkowa 59 (wjazd bramą główną stadionu)
_________________________________________________________________________________________________________
C’est si bon… – koncert piosenki francuskiej w wykonaniu Kwartetu VIVA MUSICA, w programie m.in.: „C’est si bon…„, „Ah, Dis bonjour” !, „Ménilmontant„, „Padam, Padam„, „La vie en rose„, „Y’a d’la joie„, „Bésame mucho„.
Nasza przygoda z piosenką francuską zaczęła się w 2019 roku. Przez kilka lat funkcjonowała jako opowieść o życiu Edith Piaf, malowana jej piosenkami. Przedstawialiśmy ją jako zwykłą dziewczynę, później kobietę pełną niedoskonałości, goniącą za miłością i akceptacją, ale także emanującą wielką pasją do życia i śpiewania. Z tym koncertem mieliśmy zaszczyt gościć w Fabryce Kultury w Redzie w 2023 roku.
Teraz postanowiliśmy przybliżyć Państwu innego francuskiego wykonawcę, który żył i tworzył w tym samym czasie co Edith Piaf, tyle, że miał trochę więcej szczęścia. W przeciwieństwie do tej wielkiej artystki, dożył sędziwego wieku. Mówi się nawet, że śpiewał do ostatniego tchu. Tym artystą jest Charles Trénet. Jego piosenki są lekkie, łatwo wpadające w ucho i bardzo optymistyczne. Były śpiewane przez wielu artystów, w tym także przez Edith Piaf.
W programie znajdą się także piosenki innych wykonawców, ale niech to pozostanie niespodzianką.
Piękna, jedyna w swoim rodzaju, francuska muzyka, w aranżacjach Andrzeja Formeli, na akordeon, skrzypce i kontrabas oraz teksty w języku francuskim, które płyną jak żadne inne, wzbogacone o polskie do nich wprowadzenie, pozwoli przenieść się na paryskie ulice, poczuć ich magię, która pozostaje niezmienna i uwodzi zawsze z tą samą siłą.
||| Skład zespołu:
Elżbieta Frączek: uczestniczka Letnich Kursów Muzycznych, w klasie śpiewu Agaty Savy, II Mistrzowskich Warsztatów Wokalnych Elżbiety Zapendowskiej oraz „21 Dni Wokalnych Wyzwań” i „Wokalna Alchemia” Agnieszki Hekiert.
Andrzej Formela: absolwent Akademii Muzycznej w Gdańsku, w klasie akordeonu prof. Elżbiety Rosińskiej. Od 17 lat związany z Wejherowem, jako nauczyciel akordeonu w tamtejszej Szkole Muzycznej.
Maria Formela: absolwentka Państwowej Szkoły Muzycznej im. F. Chopina w Wejherowie. Obecnie uczennica Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej im. F. Nowowiejskiego w Gdańsku, w klasie skrzypiec prof. Andrzeja Kacprzaka.
Bartłomiej Brózda: Student Akademii Muzycznej w Gdańsku, na wydziale Jazz i Muzyka Rozrywkowa, kontrabasista w International Lutosławski Youth Orchestra oraz Philharmonische Jugendorchester Berlin
W ramach projektu została nagrana również płyta « Les trois Piaf(s) »
Autor aranżacji na duet skrzypcowo-akordeonowy: Andrzej Formela.